Nauka ojczystego języka w szkole powinna prowadzić do rozszerzenia wiedzy o historii literatury. Uczniowie powinni nabyć umiejętność analizy tekstów literackich oraz formułowania własnych wypowiedzi. Podręcznik “To się czyta 1” proponowany przez wydawnictwo Nowa Era ma pomagać w skutecznym przyswajaniu wiedzy. Czy tak jest faktycznie?

Atrakcyjny układ i wygląd książki

Warto zacząć od jakości wydania książki. Podręcznik “To się czyta 1” ma przejrzysty układ i atrakcyjny wygląd. Od pierwszego kontaktu zachęca do zapoznania się z zawartością. Książka jest przeznaczona do używania w klasach 1. branżowych szkół I stopnia, ale została dostosowana zarówno do wiedzy starszych, jak i młodszych uczniów. Rozdziały mają stałą strukturę i nie są długie. W związku z tym uczniowie nie będą zniechęceni podczas czytania dużych ilości tekstu bez ilustracji i wyróżnień. Podręcznik zawiera schematy i infografiki związane z ważniejszymi zagadnieniami omawianymi na lekcjach. Polecenia są zapisane prostym językiem, a nauce sprzyja duża ilość ćwiczeń podsumowujących, które pozwalają na ugruntowanie wiedzy.

Problematyka znana młodym ludziom

Podręcznik “To się czyta 1” został opracowany przez Annę Klimowicz i Joannę Ginter. Zawiera współczesne teksty literackie, które poruszają problemy bliskie młodzieży. Są uzupełnione ćwiczeniami, które mają za zadanie nauczyć uczniów analizy i rozumienia tekstu. Co ciekawe, książka zawiera omówienie popularnych seriali i filmów, co może być prawdziwą niespodzianką dla wielu osób. Taki układ wzbudza zaciekawienie i zachęca do dyskusji nad utworami znanymi z życia codziennego, a nie tylko poznawanymi na lekcjach w szkole. Dzięki temu podręcznik “To się czyta 1” ułatwia doskonalenie umiejętności budowania tekstów, co jest przydatne zarówno w życiu zawodowym, jak i podczas kontaktów towarzyskich.

Elementy zawarte w książce są interesujące dla uczniów, a także pomagają w prowadzeniu zajęć nauczycielom. Dlatego nad stosowaniem podręcznika “To się czyta 1” powinien zastanowić się każdy pedagog, któremu zależy na doskonałym przygotowaniu swoich podopiecznych do dalszej kariery w wybranych zawodach.