Język polski to przedmiot lubiany przez uczniów, szczególnie w szkołach ponadpodstawowych. Rozumienie tekstu, samodzielne pisanie i budowanie wypowiedzi to umiejętności przydatne w całym dorosłym życiu. W ich nauce może pomóc podręcznik “To się czyta 1” oferowany przez wydawnictwo Nowa Era. Jest to książka przeznaczona do stosowania w 1. klasie branżowej szkoły I stopnia.

Podręcznik w nowoczesnym wydaniu

Podręcznik “To się czyta 1”, jak wszystkie wydawnictwa firmy Nowa Era, ma atrakcyjny wygląd i kolorystykę zachęcającą do zgłębiania wiedzy. Książka została opracowana przez Annę Klimowicz i Joannę Ginter. Jest dostosowana do wiedzy i umiejętności młodego ucznia. Autorzy położyli duży nacisk na brak konieczności zapoznawania się z dużą ilością tekstu, jak również na stosowanie schematów i wykresów ułatwiających zrozumienie poruszanych zagadnień.

Elementy ułatwiające naukę w szkole

W książce w wielu miejscach znajdziemy nowoczesną infografikę. Polecenia są formułowane prostym językiem tak, aby były zrozumiałe dla wszystkich uczniów. Każdy rozdział rozpoczyna się tekstem wprowadzającym młodzież w tematykę działu. Poza tym podręcznik “To się czyta 1 zawiera ćwiczenia” podsumowujące każdą lekcję osobno. Problematyka poruszana przez autorów w dużej mierze dotyczy uczniów. Wykorzystywane są współczesne teksty, które nie wymagają wyjaśniania okoliczności powstania lub innych wydarzeń odległych w czasie i niezrozumiałych dla młodego człowieka.

Pomoc dla uczniów i nauczycieli

“To się czyta 1” to podręcznik, który pozwala doskonalić swoje umiejętności w budowaniu dłuższych wypowiedzi. Uczniowie mogą szybko przekonać się, że jest to przydatne zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Książka ułatwia też prowadzenie zajęć w szkole nauczycielom. Zawiera układ podzielony na dwie główne części: językową oraz literacko-kulturową. Informacje o różnych epokach są zebrane na stronach przedstawiających kontekst społeczny, a także znaczenie dla różnych środków artystycznego wyrazu. Z tego względu podręcznik “To się czyta 1” stanowi wsparcie podczas zajęć, które jest doceniane przez nauczycieli i budzi zaciekawienie uczniów.